PŚ XC: Maja Włoszczowska tuż za podium Pucharu Świata

Maja-Wloszczowska-01Ósme miejsce podczas ostatnich zawodów Pucharu Świata w kolarstwie górskim w norweskim Hafjell zajęła zawodniczka GIANT Pro XC Team, Maja Włoszczowska. Dało jej to ostatecznie czwartą lokatę w klasyfikacji generalnej.

Decydujący wyścig Pucharu Świata rozpoczął się pechowo dla Mai, która straciła cenne sekundy do najgroźniejszych rywalek po kraksie na jednym z podjazdów.

Na kolejnych okrążeniach srebrna medalistka niedawnych Mistrzostw Świata próbowała powrócić do prowadzącej grupy, jednak Julie Bresset (Francja), Eva Lechner (Włochy) oraz Irina Kalentieva (Rosja) były tego dnia poza zasięgiem.

Ostatecznie pierwsza linię mety przejechała Irina Kalentieva, druga była Eva Lechner, a na najniższym stopniu podium stanęła Julie Bresset.

Maja cały wyścig ukończyła na ósmym miejscu, tuż przed koleżanką z zespołu, Jolandą Neff (Szwajcaria).

Zespół GIANT Pro XC Team zajął drugie miejsce w klasyfikacji drużynowej Pucharu Świata, ustępując jedynie LUNA Chix Pro Team.

Zawodniczkę GIANT Pro XC Team czeka w tym roku jeszcze jeden start, na wyspie Langakwi (Malezja) podczas Langkawi International Mountain Bike Challenge, który odbędzie się 30 września.