English French German Italian Portuguese Russian Spanish

Bike Maraton Zdzieszowice 2017 - zapowiedź

To już w najbliższą sobotę – 22 kwietnia. Druga edycja Bike Maratonu 2017 – Zdzieszowice. Od lat mocny punkt w kalendarzu cyklu i choć jeszcze nie tak dawno Zdzieszowice były traktowane jako nowość i kolejna próba zorganizowania maratonu MTB poza górami, dziś trudno sobie Bike Maraton bez tego miejsca wyobrazić. I lokalizacja i miejsce mają swoje atuty i szereg mocnych punktów, sprawiających, że nawet dla wymagających zawodników znajdzie się tu coś ciekawego. Każdy kolejny rok pokazuje również, że ucieczka organizatorów przed rutyną jest skuteczna – co roku na trasie jest coś nowego. Co roku jest trochę inaczej.

 

Od lat bazą zawodów jest park przy ulicy Nowej, a biuro zawodów tradycyjnie będzie pracować już od piątku w godzinach 16:00 - 21:00. W dniu wyścigu od godz. 8:00. Start oczywiście o godzinie 11:00.

Mimo niepewnej kwietniowej aury warto do Zdzieszowic w sobotę zawitać – choćby po to żeby jednak zmierzyć się z tym co szykuje aura i mieć potem co wspominać. Na dystansie MINI mamy do przejechania 25 km (przewyższenie 490 m), na MEGA 57 km z przewyższeniem 990 m, a GIGA oferuje w Zdzieszowicach 88 km i przewyższenie rzędu 1500 m. To już coś, ale wystarczy rzut oka na mapę okolic aby zorientować się, że płasko na pewno nie będzie. Na zawodników czeka dużo twardego podłoża, szutry i polne drogi, które oczywiście mogą zamienić się szybko w błotną pułapkę. Znów w Lesie Jasionowskim będzie trochę technicznie i kręto, będą długie podjazdy i szybkie zjazdy.

A co będzie z rzepakiem nieodmiennie kojarzącym się z maratonem w Zdzieszowicach? Krążą słuchy, że w tym roku zamiast na żółto, może zakwitnąć na biało...

 

B-Maraton-Zdzieszowice-2017-1.jpg

 

Krajoznawczo też zapowiada się interesująco: będzie oczywiście Góra św. Anny, będzie słynny amfiteatr, Park Geologiczny, Rezerwat Lesisko, Park Jasionowski. Jeśli będzie padało – maraton będzie naprawdę ciężki. Jeśli będzie wiało – na wielu odkrytych przestrzeniach to na pewno nie pomoże. Poza tym, jak zwykle w Zdzieszowicach, mimo wciąż rozrastającej się imprezy – będzie kameralnie, wesoło i przyjaźnie.

Bike Maraton w sobotę zainauguruje Aktywny Weekend w Zdzieszowicach – w niedzielę, 23 kwietnia organizatorzy zapraszają na II Półmaraton Zdzieszowice – Memoriał Marcina Lippy. Dwa dni na sportowo – w sobotę MTB, a w niedzielę bieganie.

Druga edycja Bike Maratonu 2017 – Zdzieszowice – 22 kwietnia, start – godz. 11:00!

 

Zdzieszowice_trasa.jpg

 

Źródło: mat.prasowe

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Patronat / Współpraca

 

logo_76.TdP_data.jpgPodkarpacka-Liga-Rowerowa

 

14522687_619365254901289_373792591331914942_n.jpg

logo Bike Day

Tauron Lang Team Race psr  Mistrzostwa Polski w kolarstwie szosowym

 LOGO Vienna Life Lang Team Maratony Rowerowe BIKE DAYS logo NT150px 

  logo face black  150cm PĘTLA KOPERNIKA

Harpagan 52 - Człuchów