Wszystko, co musisz wiedzieć o rowerach elektrycznych

Już co dziesiąty Polak posiada rower elektryczny na własność, a prawie połowa ankietowanych rozważa jego zakup w przyszłości - wynika z badań przeprowadzonych na zlecenie Polskiego Stowarzyszenia Rowerowego. Obecnie istnieje możliwość uzyskania dopłaty ze środków publicznych jedynie do zakupu samochodu elektrycznego. Gdyby dotyczyła ona również rowerów elektrycznych, aż 65% badanych zdecydowałoby się na ich zakup. Marka STORM, wychodząc naprzeciw rosnącemu zapotrzebowaniu, wprowadziła elektryki do swojej oferty już kilka miesięcy temu. 

Jednak prawdziwy boom na elektryki dopiero przed nami. Duży wpływ na to ma rozwijająca się infrastruktura rowerowa, a także sytuacja gospodarcza i stale rosnące ceny paliw. W dzisiejszym świecie, w którym technologia stale posuwa się naprzód, coraz więcej osób zaczyna zwracać uwagę na alternatywne środki transportu, które nie tylko są przyjazne dla środowiska, ale także stanowią efektywną i innowacyjną formę podróżowania.

Dlaczego e-bike?

To dobre rozwiązanie dla wszystkich tych, którzy chcą przemieszczać się sprawniej i szybciej docierać na miejsce E-bike gwarantuje ograniczenie wydatków na transport i rozwiązuje problem z miejscami do parkowania - szczególnie w centrum. Dodatkowo przyczynia się do zwiększenia mobilności osób, które ze względów zdrowotnych lub z racji wieku, nie mogą korzystać z tradycyjnego roweru.

Czasem z ust przeciwników rowerów elektrycznych można usłyszeć, że e-bike to nie rower, gdyż elektryka wykonuje za nas całą pracę. Mimo że rower ten korzysta z technologii elektrycznej, warto podkreślić, że taka forma transportu wcale nie oznacza rezygnacji z wysiłku fizycznego. Rower elektryczny, dzięki zastosowaniu wspomagania elektrycznego, umożliwia użytkownikowi dostosowanie intensywności wysiłku do własnych preferencji i kondycji fizycznej. To, jak bardzo zaangażujemy nasze mięśnie do pracy, zależy od naszych decyzji i ustawień e-bike'a.

Elektryczna asysta w rowerach STORM może być regulowana, co pozwala na dostosowanie stopnia wsparcia do indywidualnych potrzeb. Dlatego też, choć e-bike ułatwia pokonywanie większych dystansów i terenów pagórkowatych, decyzja o stopniu wysiłku pozostaje w pełni w naszych rękach. To właśnie ta elastyczność i personalizacja sprawiają, że e-bike staje się atrakcyjnym rozwiązaniem dla różnych grup społecznych

Konserwacja elektryka

O rower elektryczny należy dbać w taki sam sposób, jak o klasyczny odpowiednik. Regularne czyszczenie i kontrola stanu technicznego to must-have, szczególnie po jeździe w trudnym terenie. Podczas mycia zaleca się unikania nadmiernego moczenia elektroniki, a także korzystania z myjek wysokociśnieniowych. Pamiętaj, by następnym krokiem zawsze było osuszenie roweru, które pomoże zmniejszyć ryzyko korozji.

Silniki zastosowane w rowerach marki STORM są w zasadzie bezobsługowe, nie wymagają konserwacji czy smarowania i nie należy ich otwierać, ponieważ skutkuje to utratą gwarancji oraz może spowodować obniżenie wodoszczelności, a w konsekwencji zalanie. Zakres temperatury, w którym możemy używać baterii to od -20°C do aż 60°C. Jednak nie zaleca się korzystania w temperaturach skrajnych tego zakresu. W przypadku przechowywania roweru radzimy trzymać, go w otoczeniu, gdzie temperatura będzie stabilna, w granicach 15-25°C – podkreśla Adam Ziętek, właściciel i założyciel marki STORM.

Warto pamiętać również o tym, że jeżeli nie korzystamy z roweru elektrycznego zimą, to i tak co jakiś czas należy sprawdzić poziom naładowania baterii. Powinien oscylować na poziomie 40-60%.

E-bike STORM dla ceniących komfort

Rowery elektryczne marki STROM to nie tylko alternatywa dla tradycyjnych środków transportu - to nowy sposób na życie. Polski producent rowerów oferuje modele, zapewniające wszechstronność i komfort jazdy. Bez względu na to, czy używane będą do codziennych dojazdów do pracy, czy jako środek rekreacji, zapewniają wyjątkową wygodę i niezawodność. Rowery elektryczne są bardzo ciche w porównaniu do pojazdów z silnikami spalinowymi. Przesiadając się na nie, można przyczynić się do zmniejszenia emisji hałasu, co pozytywnie wpłynie na zdrowie i jakość życia mieszkańców w naszej okolicy.

W ofercie marki znajdują się dwa rodzaje rowerów elektrycznych: e-mtb oraz e-trekking.

STORM stawia sobie za cel zmieniać świat na lepsze, będąc zawsze krok naprzód, jednocześnie pozwalając każdemu odnaleźć swoje miejsce na dwóch kółkach i wyruszyć w swoją drogę. Marka wyznaje filozofię mobilności, która łączy w sobie innowacje ze stylem. Branża rowerowa jest dynamiczna, a proponowanie klientom najnowocześniejszych, zróżnicowanych rozwiązań pozwala spełniać rozwijające się potrzeby coraz bardziej świadomych odbiorców. Polski producent rowerów STORM cały czas się rozwija i poszukuje nowych rozwiązań, żeby spełniać potrzeby klientów, czego dowodem są wprowadzone przez niego do sprzedaży jednoślady elektryczne.


Źródło: Touch PR

Stopka_artykuły.jpg

Patronat / Współpraca

TdP 2024 LOGO

Orlen Wyścig Narodów 2023

 

 

Podkarpacka-Liga-Rowerowa

MaratonMTB.PL

 

 

 

Tauron Lang Team Race psr  Mistrzostwa Polski w kolarstwie szosowym

  LOGO Vienna Life Lang Team Maratony Rowerowe  BIKE DAYS logo  NT150px 

   logo face black   150cm   PĘTLA KOPERNIKA

Harpagan 52 - Człuchów